Nie „co chcesz ZROBIĆ” w 2017, ale „KIM chcesz być”…?

I mamy kolejny nowy rok, a z nim z pewnością kolejne postanowienia. I dobrze, ale ja od poprzedniego roku zarzuciłam je, bo coś mnie w nich uwierało, czy inaczej – czegoś w nich brakowało, były jakby oderwanym elementem pewnej całości – wyznaczane w określonym czasie, odnosiły się do tego, co chcę osiągnąć etc. A gdyby tak inaczej? A gdyby zamiast zastanawiać się nad tym, co chcę i zamierzam zrobić, wpierw pomyśleć o tym, KIM chcę być? Co jest moją wartością w życiu? Co takiego chcę dać z siebie na tym świecie, moim klientom, zespołowi, firmie? Co mam takiego, czym chciałbym się z innymi dzielić i stąd dopiero, jakie kroki potrzebują podjąć, aby to osiągnąć? Czy ryzyko niepowodzenia noworocznych postanowień nie jest właśnie ukryte w tym, że pomijamy odpowiedź na to najważniejsze pytanie – KIM chcę być?

Historia już nie raz pokazała, że liderami stali się Ci, którzy nie tyle wyznaczali sobie kolejne zadania do wykonania, ale wiedzieli, co jest ich wartością w życiu, co chcą osiągnąć i wierność temu dawała im energię, siłę do podejmowania kolejnych kroków ku temu, aby o te wartości walczyć.

Co jest Twoją wartością? W czym tkwi Twój potencjał, czym są Twoje talenty? Kiedy odpowiesz sobie na te pytania, dopiero wówczas stwórz listę tego, czego potrzebujesz, aby swoją życiową misję zrealizować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *