Co to jest DISC oraz badanie DISC?

discCo to jest DISC oraz badanie DISC? DISC to 4 style zachowań, opracowane na podstawie badań amerykańskiego psychologa, Williama Marstona. Analizując ludzkie zachowania w konkretnym środowisku i w konkretnych sytuacjach,  okazało się, że ludzie o podobnych stylach zwykle bardzo podobnie się zachowują. Co ciekawe, każdy z nas ma w sobie te 4 style zachowań, ale w różnym stopniu ich intensywności – a diagnozuje to badanie DISC. DISC to skrót od angielskich określeń poszczególnych stylów: Dominant (Dominujący), Influencing (Wpływowy), Steady (Stały), Compliance (Sumienny).

Model DISC B

Co to jest DISC i o poszczególnych stylach DISC opowiadam w tym video, a tutaj możesz zamówić diagnozę swojego stylu DISC i dowiedzieć się, jak te informacje mogą pomóc Ci w realizacji celów, w tym lepszej współpracy z innymi.

DISCBadanie kompetencji DISC daje informację zwrotną m.in. o tym, jak się naturalnie komunikujesz, jakie argumenty dobierasz w rozmowie i dlaczego to robisz, co jest Twoją mocną stroną, jakie unikalne wartości wnosisz do zespołu oraz jak inni mogą odbierać Twoje zachowania na co dzień a jak w stresującej sytuacji. Raport z badania wprost nazywa to, w czym tkwi Twój potencjał, co warto w sobie rozwijać i jakie mogą być Twoje potencjalne obszary do rozwoju. Chcąc zrozumieć innych, warto zacząć od lepszego zrozumienia siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>